12-09-2014

MISTRZOSTWA ŚWIATA W SIATKÓWCE: MECZ USA - IRAN, FRANCJA - WŁOCHY, 2.09.2014 R. ORAZ WŁOCHY - BELGIA, 4.09.2014 R.

MISTRZOSTWA ŚWIATA W SIATKÓWCE: MECZ USA - IRAN, FRANCJA - WŁOCHY, 2.09.2014 r. ORAZ WŁOCHY - BELGIA, 4.09.2014 r.

Nasi podopieczni wraz z opiekunami, mieli możliwość udziału w pierwszym w historii siatkarskim turnieju Mistrzostw Świata rozgrywanym w naszym kraju. Dodatkową atrakcją była możliwość oglądania meczu w nowo wybudowanej wielofunkcyjnej hali widowiskowo-sportowej w Krakowie. Z wielkim zaciekawieniem śledziliśmy zmagania reprezentacji Iranu i USA. Tym bardziej, że Irańczycy wygrali dwa pierwsze sety, ale dwa kolejne wygrała drużyna z USA. Zwycięzcę spotkania musiał wyłonić tie-break, który zadecydował ostatecznie o wygranej Iranu.

Tego samego dnia druga grupa podopiecznych oglądała mecz wieczorny, pomiędzy Francją i Włochami. Mecz wygrali Włosi 3:2, choć na początku przegrali dwa sety. Na trybunach zasiadło ponad 11 tysięcy kibiców, którzy swoim dopingiem i brawami stworzyli niesamowitą atmosferę.

Dwa dni później 4.09.2014 r. uczestnicy oglądali zmagania siatkarzy w meczu Włochy - Belgia. Ten mecz miał być dla Włochów jedynie formalnością. Jednak Belgowie od początku spotkania pokazali, że nie należy ich lekceważyć i dzielnie walczyli z rywalami. Finalnie mecz wygrali Włosi 3:1. Nasi uczestnicy byli pod wielkim wrażeniem mistrzowskiej gry siatkarzy.